Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierane przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Starostwo Powiatowe w Gostyniu, organizuje 25 marca 2019r. spotkanie szkoleniowe (wykład oraz konsultacje), poświęcone depresji: „Depresja – jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych”.
Początek o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 256 (I p.). Po wykładzie (ok. 1,5h) wykładowca będzie odpowiadał na pytania zainteresowanych w formie grupowej i indywidualnej.
Wykład poprowadzi dr n. med. Agnieszka Remlinger-Molenda - specjalista psychiatra, psychoterapeuta systemowy.

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi na wydziale lekarskim w 1999 roku. Tytuł specjalisty psychiatry uzyskała w Poznaniu w Klinice Psychiatrii Dorosłych w 2007 roku. Doktorat obroniła z wyróżnieniem w 2011 na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Promotorem pracy pt. „Badanie wybranych cytokin w epizodzie maniakalnym i depresyjnym choroby afektywnej dwubiegunowej” był kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych – prof. dr hab. Janusz Rybakowski.
Pracuje w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu oraz jest zatrudniona w Uniwersytecie Medycznym na stanowisku adiunkta. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP) oraz European College of Neuropsychopharmacology (ECNP). Jest sekretarzem Sekcji Psychofarmakologii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Trzykrotnie uzyskała nagrody za badania nad immunologią choroby afektywnej dwubiegunowej na międzynarodowych kongresach ECNP. Jest autorem kilku prac dotyczących choroby afektywnej dwubiegunowej. Jest badaczem w międzynarodowym projekcie OPTIMISE („Optymalizacja postępowania terapeutycznego w pierwszym epizodzie psychozy”). W pracy z Pacjentami zajmuje się diagnozą i leczeniem osób dorosłych.

Szkolenie jest nieodpłatne dla uczestników. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie imienne (uczestnicy otrzymają certyfikaty), przesłane do 21 marca br. do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.