Te słynne już słowa z piosenki mleczarza Tewjego nuciła większość uczestników powracających z Poznania. Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu w ramach aktywizacji swoich członków i ich rodzin zorganizowało grupowy wyjazd do teatru. Ponad trzydzieści osób obejrzało w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wyjątkowy musical „Skrzypek na dachu”.

To jeden z najbardziej znanych musicali amerykańskich, cieszący się niezmiennie ogromnym powodzeniem na całym świecie. Musical ten opisuje dzieje Tewjego - mleczarza i jego rodziny. Akcja dzieje się w carskiej Rosji na początku XX wieku. Główny bohater, ojciec pięciu córek, zmaga się z codziennością, prowadząc filozoficzne rozmowy z Bogiem. Dzięki nim odnajduje radość życia i nie traci nadziei na lepsze jutro. Bo przecież „skoro jest tak źle, że nie może być już gorzej, to może być już tylko lepiej”. Czyż Tewje nie jest podobny do każdego z nas, kiedy zamartwia się nad swoim ubogim życiem i marzy o bogactwie? Któż z nas nie potrafi zanucić kultowej piosenki z musicalu „Gdybym był bogaczem”? 

Perypetie rodziny mleczarza Tewiego opowiedziane są – raz z humorem, raz przez łzy – na tle losów dwóch społeczności zamieszkujących rosyjską wioskę Anatewka. Rosjanie i Żydzi współistnieją tu, starając się nie wchodzić sobie w drogę. Pełna ujmującej pogody i optymizmu postawa życiowa głównego bohatera zabarwia tę liryczną i piękną opowieść filozoficzną nutą rozważań o podstawowych wartościach życia i znaczeniu tradycji. To także swoisty obraz przemian, upadania tradycji i odwiecznej konfrontacji pokoleń. Na powodzenie musicalu wpłynął też fakt, że zawiera on wiele moralnych i humanistycznych prawd, przemawiających do wszystkich ludzi i w każdym czasie. 

„Uczestnicy wycieczki do Teatru Muzycznego zgodnie ocenili ten spektakl jako wyjątkowy. Wspaniała aranżacja, muzyka oraz popisy aktorskie przeniosły wszystkich w tamte czasy”  –  podkreśla Bożena Misiurek, prezes Stowarzyszenia Chorych na SM. I podsumowuje: - „Wszyscy bawili się świetnie, pogoda i humory również dopisywały, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do domu.

Wyjazd do teatru był współfinansowany ze środków Gminy Gostyń, Powiatu Gostyńskiego oraz środków własnych.