23 maja Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu (inicjator), Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają na bezpłatny wykład pn. „Choroba Alzheimera – kryteria rozpoznawania oraz możliwości terapeutyczne“, które poprowadzi lek med. specjalista neurolog Karolina Piasecka–Styczyńska z Neurologicznego NZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodka Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach.

Jeśli niedawno otrzymałeś diagnozę o chorobie Alzheimera, jeśli podejrzewasz ją u kogoś bliskiego; albo chorujesz już i szukasz informacji, zastanawiasz się, co dalej; jeśli wydaje Ci się, że jesteś sam ze swoim problemem; jeśli przeraża Cię to, co się dzieje z Twoim organizmem albo organizmem osoby bliskiej; jeśli jesteś zagubiony i trudno Ci odnaleźć się w nowej sytuacji – przyjdź na to szkolenie.  Ma ono na celu udzielenie odpowiedzi na kilka dręczących Cię pytań i wskazanie dróg radzenia sobie z chorobą.
Chociaż choroba przebiega inaczej u każdego pacjenta, występuje wiele często spotykanych objawów tej choroby otępiennej. By wspierać chorych, ich opiekunów oraz rodziny organizatorzy zapraszają na otwarte dla wszystkich zainteresowanych bezpłatne szkolenie, które rozpocznie się 23 maja 2017 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i  Gminy w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 257 (sala szkoleniowa na I piętrze).
Szkolenie obejmuje wykład pt.: „Jak w praktyce rozpoznawać u osób nam bliskich alarmujące objawy”. Następnie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi, a na zakończenie będą mieć miejsce indywidualne spotkania diagnostyczne pod kątem wstępnej kwalifikacji do programu lekowego.
Ze względu na ograniczone możliwości lekarza wykładowcy prezes Stowarzyszenia Chorych na SM w Gostyniu prowadzi zapisy na bezpłatne indywidualne spotkania diagnostyczne po wykładzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr telefonu: 514 007 730. Zapisy potrwają do czasu wyczerpania miejsc.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu