Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście  spotkali się w sobotnie popołudnie (10.12.16) w sali "Werni".
Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy dwunastu młodych instrumentalistów i czterech wokalistów, zakończone życzeniami złożonymi przez nauczyciela Macieja Kończaka, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek, ciesząc się, że - mimo trudnych chwil, z jakimi trzeba było się zmierzyć w tym roku, członkowie stowarzyszenia i jego przyjaciele spotykają się znów razem. Szczególnie ciepło powitała gości ze wspierających stowarzyszenie i jego członków instytucji i firm: Krzysztofa Deutscha – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego, Renatę Ignasiak – Sekretarza Gminy Gostyń, Mirosława Sobkowiaka – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ks. Piotra Michalaka z parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, przedstawicieli Neurologicznego Niepublicznego ZOZ Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego  - Ośrodka Badań klinicznych im. dr. n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach, Justynę Witczak – psychologa, Marka Banaszaka – Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Bernadetę Staśkiewicz z Zakładu Zielarskiego „KAWON – HURT” Nowak sp.j., Jolantę Karaś z MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Katarzynę Puślecką z Apteki św. Łukasza w Gostyniu, Marię Kraszewską z MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND SP. z O.O. w Gostyniu i Janinę Pawlik prowadzącą księgowość stowarzyszenia.
Prezes Bożena Misiurek krótko podsumowała kolejny rok działalności  stowarzyszenia. Przypomniała m.in.: stałą współpracę z lekarzami, w tym szczególnie z Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego – Ośrodkiem Badań Klinicznych w Plewiskach; organizowanie działań rehabilitacyjnych (kriokomora, fizjoterapia, terapia Halliwick, turnusy rehabilitacyjne) oraz corocznych obchodów Światowego Dnia Chorych na SM, a także  otwartego wykładu poświęconego problematyce SM; współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, aktywizującym społecznie osoby z niepełnosprawnością. Podkreśliła, że realizacja dokonań stowarzyszenia w ciągu minionego roku nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony Powiatu Gostyńskiego, Gminy Gostyń, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND SP. z O.O., Ardagh Glass S.A., Zakład w Gostyniu, Hurtowni ADAMCZAK w Gostyniu, Zakładu Zielarskiego „KAWON – HURT” Nowak sp.j., Netbox PL Sp. z o.o. w Gostyniu, Parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Carrefour Market Gostyń, Hurtowni „Baja” w Piaskach, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej im XX-lecia Polski Ludowej w Kromolicach, smart-NT Usługi informatyczne.

Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego wysłuchali życzeń dla stowarzyszenia i jego członków ze strony gości. Sekretarz Gminy Gostyń Renata Ignasiak – w imieniu Burmistrza Gostynia i swoim – życzyła spokojnych, rodzinnych świąt. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, oprócz życzeń pogratulował Zarządowi Stowarzyszenia wyboru na nową kadencję, podkreślając, że - był to słuszny krok, gdyż nie zmienia się składu drużyny, gdy ta osiąga sukcesy. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – w imieniu Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego i swoim – wyraził podziw dla działań Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, podkreślając, że – Państwo jako członkowie organizacji pozarządowej swoją postawą pokazujecie, że w walce z chorobą i związanymi z nią problemami ważne jest niepoddawanie się cierpieniu i rezygnacji i – tak jak Państwo to pokazujecie – podejmowanie nowych wyzwań i działań nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. – Wręczył też przekazany przez Starostę Gostyńskiego świąteczny stroik, wykonany przez osoby niepełnosprawne, mający przypominać członkom stowarzyszenia, że nie są sami. Życzenia świąteczne i noworoczne złożył też Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu.
Ks. Piotr Michalak, zapraszając wszystkich uczestników spotkania do tradycyjnego podzielenia się opłatkiem, przypomniał, co jest istotą Świąt Bożego Narodzenia, czyli upamiętnienie narodzina Zbawiciela, podkreślając, że cierpienie ma swój sens w planach Boga. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.
Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy wspólnym obiedzie. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie. A na koniec członkowie stowarzyszenia otrzymali paczki świąteczne, przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia przy wsparciu sponsorów.

Galeria zdjęć