Krioterapia ogólnoustrojowa jest metodą leczenia wykorzystującą wpływ skrajnie niskich temperatur na organizm ludzki.
Przebywanie w temperaturze minus 120 stopni Celsjusza przez okres 2-3 minut wywołuje szereg efektów klinicznych, hormonalnych i biochemicznych. Następuje zdecydowana poprawa nastroju, subiektywna bezbolesność, dotycząca nie tylko bólów stawowych i powierzchni ciała, ale także bolesnych odczuć w jego wnętrzu.

Efektem pobytu w kriokomorze jest również zanik uczucia zmęczenia, rozluźnienie napiętych mięśni, wyraźnie zwiększenie ich siły oraz zwiększenie przepływu krwi przez powłoki ciała i narządy wewnętrzne.
Uruchomienie powyższych reakcji daje efekt leczniczy w wielu schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych ,stwardnieniu rozsianym, stanach pourazowych i pooperacyjnych krioterapia pomaga  nawet u pacjentów z dużym odczynem bólowym czy wybitnie zwiększoną spastycznością mięśni. Obserwowane jest zmniejszenie bólów i obrzęków zajętych stawów, zmniejszenie napięcia mięśni, zaburzeń równowagi, poprawa koordynacji ruchów oraz sprawności ruchowej pacjentów.    Z zabiegów skorzystała grupa członków Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, wykonane przez firmę „AKANT”  w Gostyniu. Chorzy na SM korzystali z zabiegów  poprzez dofinansowanie z  Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Galeria