Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane  w ramach aktywizacji swoich członków i ich rodzin zaprosiło ich do teatru. Czterdzieści osób obejrzało w Teatrze Muzycznym w Poznaniu (6.06.) wyjątkowy musical „Nie ma jak lata 20., lata 30.”.

To wyjątkowy spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w nowych aranżacjach. - Przedstawienie – jak podkreśla Bożena Misiurek, prezes stowarzyszenia SM - wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniosło nas w świat gwiazd kina przedwojennego, aby każdy mógł przeżyć atmosferę i klimat, jaki towarzyszył pamiętnym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, czy Hankę Ordonównę. Przedwojenne szlagiery „Ach, jak przyjemnie”, „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach te baby”, „Już taki jestem zimny drań”, „Ta mała piła dziś”, czy „Chodź na piwko naprzeciwko” przeplatane były tekstami kabaretowymi artystów przedwojennych. – Przykuwało naszą uwagę bogactwo barw i kostiumów, ale przede wszystkim rozkoszowaliśmy się muzyką – dodaje pani Bożena i podsumowuje: - Wszyscy bawili się świetnie, pogoda i humory również dopisywały, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do domu.

Wyjazd do teatru był współfinansowany ze środków Gminy Gostyń. Wsparcia Stowarzyszeniu SM udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Galeria