Pan Józef ze Stowarzyszenia Chorych Na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu otrzymał wózek o napędzie elektrycznym dla osoby niemogącej się samodzielnie poruszać. Pan Józef porusza się tylko przy pomocy kul i to tylko na kilkunastometrowych metrowych dystansach. A pojazd pozwoli mu na dojeżdżanie i uczestnictwo w zajęciach rehabilitacyjnych, które odbywają się w centrum rehabilitacyjnym odległym o kilka kilometrów od jego domu.  Stały udział w rehabilitacji jest szczególnie ważny w radzeniu sobie z skutkami kolejnych rzutów choroby.  Jeszcze niedawno pan Józef był całkowicie zależny od pomocy żony i swoich bliskich. Teraz jego stan się znacznie poprawił, a nieoczekiwany dar dodał mu dodatkowych sił do walki z tą nieuleczalną chorobą.

Wózek przekazał p. Józefowi przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Chorych na SM Bożeny Misiurek, która wcześniej przetestowała wózek, i wiceprezesa Walentego Ciszaka. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderska pomoc. To kolejne wsparcie w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Obok wózka elektryczne do podopiecznych PCPR w Gostyniu trafiły też cztery składane wózki dla niepełnosprawnych. Sprzęt przygotował, dzięki staraniom  Martina de Bruijn, przyjaciela Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen.
Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Posiada odpowiednie oświetlenie, kierunkowskazy i klakson. Ma kilka biegów, w tym wsteczny. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać  ok. 20 km. Pan Józef i jego żona nie kryli wzruszenia i radości: – Patrzymy na ten wózek i ciągle nie możemy uwierzyć, że jest on u nas.
Przyjaciołom z Holandii należą się słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy.


Galeria zdjęć

 

Źródło: PCPR