Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają na bezpłatne szkolenie „Problemy zdrowotne pacjentów ze stwardnieniem rozsianym“, które poprowadzi lek med. specjalista neurolog Karolina Piasecka – Styczyńska z Neurologicznego NZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodka Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach. Wsparcia w organizacji szkolenia udziela Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Jeśli niedawno otrzymałeś diagnozę SM albo właśnie zachorował ktoś z Twoich bliskich; albo chorujesz już dłużej i szukasz informacji, zastanawiasz się, co dalej; jeśli wydaje Ci się, że jesteś sam ze swoim problemem; jeśli przeraża Cię to, co się dzieje z Twoim organizmem albo organizmem osoby bliskiej; jeśli jesteś zagubiony i trudno Ci odnaleźć się w nowej sytuacji – przyjdź na to szkolenie.  Ma ono na celu udzielenie odpowiedzi na kilka dręczących Cię pytań i wskazanie dróg radzenia sobie z chorobą.
Stwardnienie rozsiane to najczęściej diagnozowana z chorób neurologicznych u osób między 20 a 40 rokiem życia. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy chorego zwalcza komórki własnego organizmu. By wspierać chorych na SM, ich opiekunów oraz rodziny Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu organizują otwarte dla wszystkich zainteresowanych szkolenie, które odbędzie się 20 lutego 2017 r. w godz. 15.00 – 19.00  w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu
ul. Poznańska 1 b (sala na parterze).
Podczas szkolenia zostaną omówione m.in. następujące zagadnienia:

  • a) Czym jest stwardnienie rozsiane?
  • b) Nowy program leczenia neurogennej nadreaktywności wypieracza pęcherza i problem nietrzymania moczu u chorych na SM
  • c) Sesja pytań i odpowiedzi

W drugiej części spotkania specjalista neurolog Karolina Piasecka – Styczyńska poprowadzi  indywidualne spotkania diagnostyczne pod kątem wstępnej kwalifikacji chętnych do programu lekowego.