Członkowie gostyńskiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane, ich rodziny i przyjaciele wzięli udział we wspólnej wigilii
Od ponad pięciu lat wspierają się w swojej chorobie i biorą udział w różnego rodzaju inicjatywach. Po raz kolejny w przedświątecznej gorączce członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu znaleźli czas, by spotkać się na wspólnej wigilii i podzielić opłatkiem. Był to doskonały moment, aby podsumować miniony rok i podziękować za wsparcie.

W ciepłej, przyjacielskiej atmosferze członkowie gostyńskiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane, ich rodziny i przyjaciele wzięli udział we wspólnej wigilii. Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.
Przybyłych na opłatkowe spotkanie powitała jego prezes Bożena Misiurek. - To nasza piąta już wspólna wieczerza. Święta zawsze budzą w człowieku nadzieję, a wraz z nią wiele dobra i życzliwości, potrzebę pojednania, dlatego powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i być pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia - mówiła Bożena Misiurek. - I ten czas przeżyty wspólnie, pozwala nam sądzić, że jesteśmy dla siebie wsparciem i to dużym, ale mamy też wsparcie w różnych organizacjach, a także instytucjach i jednostkach samorządu terytorialnego - podkreślała prezes Stowarzyszenia Chorych na SM. Następnie krótko podsumowała działania podejmowanie przez stowarzyszenie w minionym roku. Przypomniała m. in. o bezpłatnych wykładach dla członków stowarzyszenia, o współpracy z Neurologicznym Niepublicznym ZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodek Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach, działaniach rehabilitacyjnych, piknikach i wyjazdach integracyjnych. - Ukoronowaniem każdego roku są nasze spotkania wigilijne. Dziękuję Wam za obecność, życzliwość, czasem za wyrozumiałość - mówiła Bożena Misiurek, prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane.
Świąteczne spotkanie stanowiło też doskonałą okazję do podziękowania samorządom, instytucjom oraz firmom wspierającym organizację. Za pomoc, życzliwość i zrozumienie ich przedstawicielom wręczono symboliczne upominki. - Cieszę się ogromnie, że mamy możliwość spotkania się co najmniej raz do roku, aby zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze, że mimo trudności życiowych, z którymi każdy z nas się boryka, spotykamy się w okresie świątecznym i wspólnie życzymy sobie tego, co najlepsze - mówił burmistrz Jerzy Kulak. Następnie wręczył na ręce prezes stowarzyszenia bombkę z logo Gostynia oraz kalendarz. Głos zabrali też przedstawiciele powiatu gostyńskiego. - Jestem tutaj w podwójnej roli, moja żona należy do stowarzyszenia i jako przedstawiciel Rady Powiatu Gostyńskiego. Cieszę się bardzo, że mogę się z państwem spotkać. Pomimo że zmagacie się z tak trudną chorobą, widać na Waszych twarzach uśmiech, radość i co ważne, widać, że to stowarzyszenie bardzo prężnie działa, a Wy aktywnie w nim działacie - mówił Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego. Życzył też wszystkim zebranym wytrwałości w ich działalności. Również przedstawiciele Centrum Leczenia SM Ośrodek Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej skierowali do zebranych kilka ciepłych słów. - Pani doktor nauczyła nas jednego, aby całe swoje zaangażowanie w prace i kontakty z Wami wyrażać swoim życiem. Jesteśmy tu, by życzyć Wam wesołych świąt - mówiła przedstawicielka podpoznańskiego centrum.
Po części oficjalnej nastąpił moment składania wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.


Galeria zdjęć